Uncategorized

Webber wygrywa w Silverstone

Mark Webber wygrał Grand Prix British. To jego druga wygrana w tym sezonie, która jest zgodna z jego sukcesem w Monako, a także drugą wygraną w Silverstone dla Red Bull.
Wynik ten wskazuje, że Webber zamknął przestrzeń dla lidera mistrzostwa Fernando Alonso o siedem punktów, odpowiednio 116, a także 129 punktów. W mistrzostwach konstruktorów Red Bull prowadzi z 216 punktami do 152 Ferrari.

Grand Prix British na zdjęciach
Zajęty na tyczki Alonso był najważniejszy w pierwszej turze, przed Webberem, Michaelem Schumacherem, a także kolegą z drużyny Felipe Massa, który na początku wyprzedził Sebastian Vettel.
Przewaga Alonso wynosiła aż 1,3 sekundy na szóstym okrążeniu, jednak Webber nigdy nie przestał naciskać. Przestrzeń między nimi była zaledwie czterech dziesiątych sekundy na okrążeniu 46, a także dwa okrążenia później Webber, z nieco asystą swoich drs.
Webber ukończył wyścig na trzy sekundy przed Alonso, a kolega z drużyny Sebastian Vettel zajął ostatni obszar na podium. Massa wyglądała atrakcyjnie przez cały czas wyścigu, a także ukończyła czwarte miejsce w sezonie, wyprzedzając Kimi Raikkonen na piątym miejscu.
Pomimo przegrywania czasu na początku wyścigu z postojem dla nowego frontowego skrzydła, Romain Grosjean walczył z jego metodą z tyłu siatki na okrążeniu piątym, aby wyścigać się w wyścigu z doskonałą szóstą.